konstrukce

Životnost vlečky: co určuje dobu provozu materiálu

Anonim

Oprava je nedílnou součástí údržby místnosti. Bez tohoto řádného postupu se mnoho dokončovacích a stavebních materiálů nakonec zhorší. Neustále inženýři a technologové přicházejí s různými druhy dokončovacích materiálů, ale vlečka, vysoce technický materiál, se stala populární a získala důvěru mezi spotřebiteli. Tento dokončovací materiál má široké uplatnění, a to jak ve výzdobě fasád, tak v interiéru (v závislosti na funkčnosti). Při výběru tohoto materiálu se mnozí ptají, jaká je životnost svazku? V závislosti na typu se doba provozu také bude lišit, takže si přečtěte tento problém.

Druhy vleček

Obvodová stěna je nejodolnější fasádní materiál, jehož použití začalo už dávno. V průběhu doby se jeho původní struktura (dřevo) proměnila dramaticky, díky čemuž se podstatně zlepšily technické vlastnosti materiálu.

Chcete-li pochopit, co je životnost siding, potřebujete vědět, jaké jsou tyto typy dokončovacích materiálů. Musíte také pochopit, z čeho jsou vyrobeny a jaké jsou jejich hlavní vlastnosti, které ovlivňují provozní dobu. Celkem je zde 6 typů vleček a jsou vyrobeny z různých materiálů, i když v srdci každého z nich je polyvinylchlorid:

  • přízemí;
  • cement;
  • vinyl;
  • dřevěné;
  • hliník;
  • oceli.

Vlastnosti každého typu vlečky

Jak již bylo zmíněno dříve, životnost siding je zcela závislá na jeho struktuře. Takže první možnost - suterén. Vyrobeno na bázi polyvinylchloridu, má ve struktuře speciální barevný a anti-ureganický zámek. Vhodné pro exteriér a interiér. Tento typ dokončení napodobuje v podstatě přírodní materiály jako cihla, kámen. Odolný proti vlhkosti, odolává teplotním poklesům. Životnost stěn tohoto typu je až 20 let.

Druhou možností je cement. Materiál zahrnuje PVC a vláknitý cement. Materiál je obzvláště těžký, platí pouze pro výzdobu fasád budov. Má dlouhou životnost, až 50 let provozu. Neodpovědný vůči korozi, větru a ultrafialovému záření.

Vinyl je oblíbená volba. Ve svém složení má materiál PVC a samotný vinyl. Materiál je odolný vůči vlhkosti, ale neodolává mechanickému poškození. Doba provozu tohoto typu vlečky není delší než 20 let.

Čtvrtý typ je dřevěný. Struktura výrobku zahrnuje lisované piliny, stejně jako PVC. Má podobné vlastnosti jako dřevěné materiály. Nízká absorpce vlhkosti. Doba použitelnosti je až 25 let.

Hliníková vlečka - ohnivzdorný materiál. Díky unikátnímu složení nepodléhá hnilobě a korozi. Snadno vystaven mechanickému a fyzickému namáhání. Tato záruka na vlečky činí až 25 let.

Ocelový typ dokončovacího materiálu - nejtrvanlivější ze všech dostupných typů vleček. Při absenci silného mechanického poškození bude materiál trvat až 50 minut.

Faktory, které ovlivňují životnost vlečky

Všechny typy tohoto dokončovacího materiálu jsou opravdu velmi trvanlivé, ale stojí za zmínku, že nejen složení a struktura samotného výrobku ovlivňuje životnost. Klimatické změny lze považovat za nejdůležitější faktory, které nepříznivě ovlivňují materiál. Vlečka je velmi náchylná na kolísání teploty, protože tento faktor je nejdůležitější.

V kombinaci s vlhkostí způsobuje teplota nenapravitelnou škodu, protože pravidelný déšť má také negativní vliv na siding. Nemůžeme říci o fyzikálních a mechanických účincích. Dokonce i když je akrylátová vlečka pravidelně vystavena tření, horní ochranná vrstva se vymaže, což způsobí, že se materiál zhorší, vzhled se stává neestézou, povlak je vyfukován.

Hodnota za peníze je dalším důležitým faktorem.

Stojí za zmínku, že cena vlečky v závislosti na typu je nejrozmanitější. Odolné materiály, jako je ocel a hliník, cementové vlečky, mají vysokou pevnost a jejich cena nemůže být nízká. Pokud zjistíte podezřele nízké náklady na takové pokrytí na stavebním trhu, pak to může být manželství. U takových stavebních materiálů neexistují žádné nízké ceny.

Přibližná cena 1 m2. varianta v rublech (kovová verze) je v rozmezí 190-215 rublů. Ceny vinylu se pohybují od 180 do 600 rublů.

Velmi drahé je dřevěná vlečka - od 1000 do 2500 tisíc rublů.

Velmi levné, můžete si koupit typ cementu, protože jeho průměrná cena se pohybuje od 50 do 500 p.

Pro jeden panel základního materiálu bude muset platit od 400 do 1000 rublů.

Pokud jde o výběr vlečky, pak stojí za zvážení střední možnosti. Lacné dokončovací materiály se ospravedlňují stejně, jako jsou, takže nedoufejte, že taková vlečka bude trvat celou dobu určenou pro to.

Výběr pravého okraje

Abyste se ujistili, že za pár let se vybraný přední materiál neroztrhne a nezařídí, stačí správně vyhodnotit faktory, které ho ovlivňují. Při výběru vysoce kvalitní vlečky je třeba vzít v úvahu úroveň vlhkosti: je-li vysoká, musíte vybrat materiály, které nemají kovové součásti. Důležité také na cenu vlečky: průměrná cena - nejlepší možnost. Teplotní faktor je také nemožné vzít v úvahu: pokud je velký teplotní rozdíl, pak musíte zvolit formu, ve které není ve složení kov a dřevo.