nástrojů a zařízení

Polyuretanová pěna - vlastnosti a vlastnosti

Anonim

Navzdory skutečnosti, že montážní pěna tak dlouho neexistuje na spotřebitelském trhu, je to velmi poptávka mezi profesionály i amatéry. To je způsobeno tím, že tato těsnicí hmota je velmi jednoduchá a velmi účinná ve své funkčnosti.

Formulář uvolnění

Dostupná montážní pěna ve válcích, jejichž objem je zpravidla 1 litr. Na 1/4 válce plněné stlačeným plynem a zbytek je vyplněn speciální polyuretanovou složkou. V podstatě je pěna navržena tak, aby vyplňovala různé trhliny, štěpky, otvory a další dutiny, které je třeba uzavřít.

Na základě vlastností je správným názvem tohoto materiálu polyuretanová pěna. Dnes je trh plněn různými typy látek používaných pro hermetické utěsnění spojů získaných při montáži dveří, oken apod., Ale právě taková pěna je pro tyto účely nejjednodušší, nejjednodušší a nejúčinnější metodou. Vyniká mimo jiné tím, že neumožňuje průchod vzduchu, je velmi odolný vůči vnějším zatížením (např. Větru nebo mechanickému namáhání), je velmi vzduchotěsný, snadno se používá a je dostupný v cenových kategoriích. Jeho použití v příliš velkém množství může vést k hrozivým důsledkům.

Polyuretanová pěna - charakteristická

Když pěna ztuhne, je inherentně převedena na chemicky stabilní

látka nazvaná polyuretanová pěna. Zpočátku se vyrábí z následujících složek: polyisokyanát, katalyzátory, které zrychlují chemický proces, směs propan-butanu a také materiály, které zvyšují odolnost proti ohni. Je rozdělen na dva typy: jednosložkový a dvoukomponentní. Kromě toho je v zimě montovaná pěna a léto, stejně jako domácí a profesionální. Odlišují se od sebe od stupně požární odolnosti.

Když se montážní pěna poprvé objevila na trhu a stavitelé ji začali používat, okamžitě přitahoval pozornost odborníků s takovými vlastnostmi, jako je zvuková izolace, vysoké těsnící vlastnosti, tepelná izolace, instalační vlastnosti. Ale aby bylo možné využívat polyuretanové pěny, je nutné ji používat podle technologických doporučení.

Výběr správného

Dnes existuje mnoho výrobců polyuretanové pěny, stejně jako různé odrůdy s různými vlastnostmi. Když se rozhodnete, který z nich chcete koupit, je třeba vzít v úvahu některá doporučení. Například indikátor výstupu pěny, který je vyznačen na válcích, není rozhodujícím kritériem. To je způsobeno skutečností, že tento indikátor udává množství látky, které se získá za ideálních okolních podmínek: určitá teplota vzduchu, vlhkost, tlak atd. Pracovní prostředí na staveništích nebo zahradních pozemcích se může značně lišit, a proto profesionální pěna nebude vyhovovat všem. Také si pamatujte, že výstup tohoto materiálu je vždy o třetinu více než amatérské těsnění. Také při výběru pěnové nádoby věnujte pozornost hmotnosti samotné nádoby. Jeho standard je 900 gramů.