zahradnictví

Hruška "Paměť Yakovlev": funkce a výhody

Anonim

Druhé místo po jabloně jsou hrušky. Nemají takovou popularitu, ale mají své milovníky, kteří se nebojí relativní složitosti zemědělského inženýrství a náročnosti této zahradní kultury.

Pro začínající zahrádkáře je hruška "v paměti Jakovlevu", která má vynikající vlastnosti produktu a chuti, je perfektní. Dnes se na ni podíváme podrobněji.

Zvláštní funkce

Strom je malý, charakterizovaný rychlým růstem a střední hustotou koruny. Samotný má výrazný zaoblený tvar, všechny hlavní větve odcházejí od kmene téměř pod přímým stupněm.

Kůra je šedá, charakterizovaná tendencí k odlupování. Na rozdíl od mnoha podobných druhů hruška "na paměti Jakovlevu" tvoří mnoho výhonků a po zimě se rychle probudí.

Plody

Střední velikost s hladkým povrchem. Pokud je ovoce bohaté, často existuje silná heterogenita ve velikosti a tvaru. Kromě toho, hruška "paměť Yakovlev" různé jasné a lesklé kůže.

V okamžiku, kdy plod získá vyměnitelnou zralost, je namalován ve světle žluté barvě, která většinu pokrývá. Splatnost spotřebitelů se vyznačuje krásnou zlatožlutou barvou.

Ovocná stonka je neobvykle dlouhá, zakřivená.

Maso hrušek se liší krémovou barvou, vysokou šťavnatostí a sladkostí. Utrpení, které se mnohým nelíbí, je zcela chybějící. Hrušky jsou téměř 15% cukru, kyselost je pouze 0, 25%, hodně katechinů (30, 2 mg / 100 g). Tak, hruška "v paměti Jakovlev" je vynikající volbou pro ty zahradníky, kteří milují domácí úkoly.

Plody vyrábějí produkty, které jsou charakterizovány nejen vynikající chutí, ale také jejich schopností dlouhodobého skladování. Navíc, čerstvé, jsou dokonale přepravovány a skladovány mnohem déle než většina domácích odrůd.

Co se týče vlastností plodů, hruška "Jakovlevovy paměti", která je popsána v článku, začíná potěšit ve třetím nebo čtvrtém roce po výsadbě. V období maximální plodnosti můžete získat více než 250 kmenů z jednoho hektaru. Vzhledem k malé velikosti hrušky je to docela možné použít v kompaktních výsadbách, stejně jako štěp na jiných malých odrůdách.

Strom je charakterizován vynikající odolností proti nízkým teplotám a dokonce i v extrémních podmínkách dosahuje stupeň mrazení jen zřídka více než dva body. Bohužel, stejná vysoká odolnost proti suchu se neliší, takže v horkých letech potřebujete zalévání. Ale hruška na ni dobře reaguje a dává víc chutných a šťavnatých plodů.

Další výhodou je vysoký stupeň samozopalovací schopnosti, takže tyto hrušky mohou být vysazeny odděleně. Navíc nejsou prakticky ovlivněny šupinami.

Co se týče nedostatků, hruška "paměti Jákovlevu", jejíž recenze se říká totéž, začíná s věkem vyrábět slušné procento plodů nerovného, ​​pinealového tvaru. Navíc mají vysoké procento kamenných buněk.

Přes některé nedostatky se tato odrůda ukázala jako vynikající v podmínkách naší země.