zahradnictví

Hruška pro oblast Leningrad: odrůdy, zvláštnosti péče, kultivace a recenze

Anonim

Šťavnaté, voňavé a chutné hrušky jsou milovány jak dospělými, tak dětmi. To je důvod, proč zahradníci ze všech oblastí naší země mají tendenci pěstovat tyto ovocné stromy na svých pozemcích.

Letní obyvatelé na jihu Ruska nemají problémy s výběrem správné odrůdy. Situace je v severních oblastech mnohem složitější. Například zahradníci se zajímají o otázku: jaké odrůdy hrušek by měly být vysázeny v Leningradském regionu? Budeme se snažit odpovědět na tuto a další otázky týkající se pěstování hrušek v tomto článku.

Potíže s kultivací hrušek v oblasti Leningradu

V těchto oblastech je půda pro zpracování velmi obtížná. Jedná se především o hlíny, jejichž plodná vrstva nepřesahuje 20 cm. Obecně se severní oblasti vyznačují písečnými půdami, které mají špatnou výživu a velmi slabě zadržují vlhkost. Nejvhodnější pro rostliny v těchto oblastech jsou rašeliniště. Tyto půdy však obsahují příliš mnoho kyseliny.

Situace zahradníků pomáhá fixovat organická hnojiva. Před vysazením rostliny se do půdy přidává humus a chybějící složky. Přes skutečnost, že hruškové stromy patří do poměrně rozkvetlých rostlin, v posledních letech byly vyvinuty vynikající odrůdy odolné vůči mrazu, které se cítí docela komfortně v náročných klimatických podmínkách Leningradského kraje.

Základní pravidla přistání

O odrůdách této plodiny budeme mluvit o něco později, ale teď bych se chtěl zabývat znaky výsadby, pěstování a péče o tento ovocný strom.
Sazenice hrušky (odrůdy pro oblast Leningradu) lze vysadit na jaře a na podzim. Pravda, experti věří, že druhá možnost je vhodnější. Během podzimní výsadby by měly všechny listy spadnout na stromek a mokrý průtok v kufru by se měl zpomalit.

Na konci srpna by místa, která byla dříve určena k výsadbě, měla být dobře vykopaná a hnojiva přidaná do půdy (na 1 m2 M):

  • 6-8 kg kompostu;
  • 40 až 60 g superfosfátu;
  • 20-30 g draslíku.

Pro výsadbu je žádoucí používat sazenice, jejichž věk je 1-2 roky. Věnujte pozornost, když zakoupíte integritu kořenů mladého stromu, jeho kmene a větví. Mělo by být zdravé, pružné, bez viditelných vad. Nejlepší čas pro výsadbu je druhá polovina září, protože v říjnu je střední cesta ještě poměrně teplá a rostlina bude na novém místě méně bolestně zakořeněna.

Okamžitě před výsadbou vykopněte malou díru (o něco větší než velikost kořenů sadby). Půda by měla být volná, což zajistí potřebnou výměnu vzduchu. Ze středu přistávacího otvoru ve vzdálenosti 20 cm pohněte kolík. Stane se podporou správné tvorby stromu. Nad povrchem půdy by měl vzrůst až na 70 cm.

Péče

Takže na vašem webu se objevila hruška. Pro Leningrad region, odrůdy, zpravidla, potřebují středně pravidelné zavlažování - ne více než 10 litrů týdně. Výjimkou z tohoto pravidla může být pouze silné sucho. Kromě toho musí stromek potřebovat jarní obvaz s hnojivy.

Na podzim, při posledním výkopu, se stejné hnojiva aplikují na půdu jako při výsadbě. Kolem kufru hrušky, ve vzdálenosti 30 cm vykopat zaoblené drážky. V nich rovnoměrně rozdělte všechna hnojiva.

Řezání

Téměř všechny odrůdy hrušek pro oblast Leningradu (zahradníci to potvrzují) potřebují prořezávání. Tento postup je nezbytný k získání dobré úrody. Je nutné dodržovat některá pravidla:

  1. První prořezávání a tvorba koruny mladé rostliny se provádí na konci podzimu nebo na počátku jara předtím, než se pupeny "probudí".
  2. Koruna hrušky, na rozdíl od většiny ovocných stromů, nevyžaduje výrazné prořezávání, protože se vytváří přirozeně.
  3. Řezání se používá k vytvoření polokrystalových větví, posílení větví ovoce a podříznutí větví.

Odborníci se domnívají, že nejvhodnější druhy koruny pro tento strom jsou sférické a zaoblené. Zahradníci se zkušenostmi často preferují řídce korunované korunky s 5-10 větvemi, které jsou uspořádány ve vrstvách.

Časné odrůdy

Když zahradník přemýšlí o tom, jaký druh hrušky si vybere pro Leningradskou oblast, má především zájem o odolnost vůči mrazu a době dozrávání ovoce. Léto v těchto místech je krátké, a to i na jaře jsou časté ranní mrazy a podzim přichází velmi brzy. To je důvod, proč zahradníci na prvním místě dávají přednost raným nebo středně raným odrůdám.

Odborníci se domnívají, že dnes některé staré petrohradské hrušky zapomnějí zahradníci úplně nespravedlivě. Samozřejmě je pro ně obtížné soutěžit s novým vývojem chovatelů nebo s jižními odrůdami. Severské ovoce jsou poměrně malé - jejich hmotnost nepřesahuje 80 gramů, skladují se nejdéle 30 dní, v podstatě ztrácejí na chutě jižní protějšky, ale zároveň mají vysokou zimní odolnost a jsou dobře přizpůsobeny drsným klimatickým podmínkám.

V podniku Pavlovskaya VIR pracují zaměstnanci na vývoji nových, pokročilejších odrůd vhodných pro pěstování v severních zahradách. Níže vám představíme nejlepší odrůdy hrušek pro oblast Leningradu. Možná, že jeden z nich bude potěšen.

Pushkinskaya

Rozhodnutí zahradníků využívat rané odrůdy hrušek pro oblast Leningradu je oprávněné. Umožňují krátké léto pěstovat plody ovoce.

Pushkinova hruška je poměrně silný strom se zaoblenou, široce rozšířenou korunou. Kvetení začíná v časném ranném průměru. Plody mají průměrnou velikost, kubický tvar a nažloutlé barvy s červenou barvou.
Maso ovoce je sladké a velmi šťavnaté, má trochu tartskou chuť. Výnos této odrůdy přesahuje průměr. Plody začnou dozrávají na začátku září, zůstávají skladovány maximálně 10 dní. Zima odolná.

Ranní Pavlovská

Další hruška pro oblast Leningradu. Odrůdy vhodné pro tuto oblast jsou charakterizovány zvýšenou odolností proti mrazu. Tato odrůda není výjimkou. Strom se vyznačuje širokou pyramidovou korunou. Kvetení probíhá uprostřed časového rámce. Plody jsou poměrně malé, světle zelené a červené. Maso je jemné, sladké, chutné, šťavnaté.

Je to zimní tvrdá a produktivní odrůda. První ovoce lze získat na konci srpna. Nelíbí se v lezhkost (jsou uloženy ne více než pět dní).

Na památku Jákovleje

Nádherná a velmi oblíbená hruška. Pro Leningradský region byly odrůdy Olivier de Serre a Tema chovány chovatelky S.P. Jakovlev, JS Nesterov a P. N. Jakovlev. V důsledku toho byla získána tato ranná podzimní odrůda.

Strom je nízký, vyznačuje se rychlým růstem. Koruna je sférická. Větve rostou pod úhlem k trupu, objeví se trochu později límec. Koruna je hladká, někdy šupinatá, šedá.

Výhonky mají nejprve světle hnědý odstín, často pokryté čočkou a praky. Kudrnaté, hladké, mírně ohnuté pupeny. Listy jsou kožovité, vejčité, tmavě zelené barvy. Horní část je zkroucená, spojená s poměrně dlouhou řapíčkem. Květy jsou bílé, mají šest kusů v květenstvích, mají oddělené plátky.

Plody mají široký hruškovitý nebo nudný hruškovitý tvar s hladkou a lesklou kůží. Hmotnost dosahuje 150 g. Barevná ve světle žluté nebo zlatožluté barvě. Peduncle zakřivená, dlouhá. Plody mohou zůstat na větvích dlouho.

Ripen začátkem září, dokonale uložené až do prosince. Maso je krémová nebo bílá, polokolejná, šťavnatá a sladká. Ovoce obvykle začíná ve třetím roce po výsadbě. Výnos se každoročně zvyšuje. Ve věku sedmi let produkuje strom až 20 kg hrušek.

Hruška pro oblast Leningrad: podzimní odrůdy

Mnoho zahradníků dává přednost těmto druhům oblíbeného ovoce. Na rozdíl od časného dozrávání, podzimní odrůdy odrůd získávají od září do listopadu. Oni jsou mnohem delší než letní odrůdy skladovány. Mnoho lidí si myslí, že jde o univerzální ovoce: mohou se jíst čerstvé, džem, džemy, kompoty atd.

Hruška Leningradskaya

Strom je středně velký a má hustou korunu širokého pyramidálního tvaru. Odrůda je velmi produktivní. Často z velkého zatížení větví zlomí.

Plody jsou malé (80 g). Jejich povrch je hladký, žlutavě zelený. Maso je překvapivě jemné, krémově zbarvené, jemně zrnité struktury. Plody mají velmi příjemnou chuť. Sklizeň lze shromáždit koncem října. Odrůda zima-odolná.

Severní

Hruška pro Leningradský kraj Severyanka přitahuje mnoho zahradníků s kompaktními velikostmi stromů a vysokou zimní odolností. Malý strom se širokou pyramidální korunou. Čtyři roky dosahuje sotva pěti metrů výšky. Mnohem intenzivnější roste. Větve rostou pod úhlem. Kůra kufru a kosterních větví je zbarvená šedě a hladce.

Časné kvetení začíná v druhé polovině dubna. Plody střední nebo malé velikosti (85-120 g). Jsou malované v bohaté žluté barvě, bez ruměnečků. Je pravda, že plody, které byly dlouho vystaveny přímému slunečnímu záření, mohou mít jemný růžový odstín. První strom sklizně poskytuje pět let po výsadbě. Ve věku dvanácti let dává více než sto kilogramů vonného ovoce.

Recenze

Představili jsme Vám nejoblíbenější odrůdy hrušek pro oblast Leningradu. Recenze zkušených zahradníků ukazují, že tyto odrůdy skutečně dobře rostou a vyvíjejí se v náročných klimatických podmínkách.

Co je lepší, názory jsou rozděleny. To je způsobeno zejména skutečností, že někteří majitelé chtějí získat skorý sklizeň, zatímco jiní dávají přednost pozdějším odrůdám, jejichž plody mohou být dlouho uloženy. Zkušení zahradníci se doporučuje, aby učinili kompromisní rozhodnutí - pokud to dovolí plocha pozemku, zasadíme dva nebo tři stromy s různými zrajícími podmínkami.