opravy

Jak utěsnit trhlinku ve stěně, aby si nepamatovala její existenci?

Anonim

Dříve nebo později se každý člověk potýká s problémem opravy bytu nebo venkovského domu. Pokud chcete změnit tapetu nebo obnovit stěnu, můžete se setkat s některými nedostatky svislého povrchu. Odstraněním staré tapety jste viděli síť drobných škod a nyní uvažujete o tom, jak opravit prasknutí ve zdi? Nebojte se. Naučíme se, jak v takové situaci správně jednat a jak opravit trhliny ve zdi. Podívejme se na nejčastější možnosti.

Jak utěsnit trhlinku ve stěně cihel?

Nejprve musíte pochopit příčiny této vady. Možná je několik. Mezi nejčastější příčiny patří:

  • Porušení procesu při stavbě budovy.
  • Nesprávně připravená cementová malta pro pokládku.
  • Porušení procesu kladení cihel.
  • Celková nepřítomnost nebo nedostatečné množství stěny výztužných tyčí.
  • Nedostatek společného základu domu a přílohy, který vede ke vzniku prasklin na křižovatce budov.

Co je třeba udělat pro odstranění praskliny:

  • Za prvé mírně zvyšte hloubku a šířku poškození. Snažíme se to dělat rovnoměrně ze všech stran pod úhlem asi 45 stupňů. Pokrytí celé praskliny pokryjeme jednou vrstvou speciálního základního nátěru.
  • Pro utěsnění otvorů použijte pro švy cementovou maltu nebo speciální tmel. Při výběru stavebního materiálu pro opravu je třeba mít na paměti, že pokládka cementové malty může vést k přeměně trhlin. V tomto případě je nejlepší zvolit těsnicí materiál. Dokonce i v suchém stavu je poměrně plastová a může se snadno zmenšit nebo rozšířit pod vlivem vnějšího prostředí.
  • Pokud budete v budoucnu malovat, omítnout nebo tmelovat stěnu, pak odmítnete silikonové těsnící hmoty. Proces stěhování této stavební hmoty bude obtížné.
  • Těsnicí prostředek položte do připravené trhliny pomocí speciální pistole. Odstraňte přebytek gumovou nebo kovovou stěrkou a vyhlaďte povrch stěny.
  • Pokud používáte opravu cementového roztoku, nezapomeňte předem vyčistit povrch praskliny a stěny. Taková opatření pomohou řešení vylepšit. Pro zlepšení vlastností opravné struktury přidejte lepidlo na dlaždici do cementové omítky.

Jak utěsnit trhlinku ve stěně omítky?

Omítnuté stěny jsou často prasklé. Nezáleží na tom, jestli je to vnější stěna nebo vnitřní stěna. Přítomnost poškození vždy znamená porušení technologického procesu při přípravě omítek, jeho pokládání a sušení. Trhliny mohou být způsobeny nesprávnou péčí o omítnutou stěnu. Nejlepším řešením pro ochranu těchto stěn před prasklinami je použití skelných vláken, skleněných stěn nebo skleněných vláken "gossamer". Očištěný povrch stěny vyčistíme z nalévání částic omítky. Poté jsme zpevnili stěnu a zakryli ji prasklinou s čerstvým tmelem. Po úplném vyschnutí lepidla pomocí speciálního skleněného lepidla lepidlo opatří speciálními skleněnými vlákny. Povrch je pokryt vrstvou dokončovacího tmelu nebo malován.

Jak utěsnit trhlinku ve stěně sádrokartonu?

Dokonce i stěna sádrokartonu může nepříjemně překvapit svými vertikálními trhliny. Obvykle se objevují v kloubech panelů. Jakákoli závada na takové stěně znamená nesprávnou instalaci základny a porušení technologie při šroubování plechů sadrokartonu. Náhlé teplotní výkyvy, vysoká vlhkost nebo zaplavení místnosti, stejně jako nesprávně nanesená směs omítek na spáry desek mohou vést k vzniku trhlin.

Jak a jak utěsnit trhlinku ve zdi? Pokud kovová konstrukce není příliš pevně uchycena a je uvolněná, budete muset odstranit listy sadrokartonu a vyměnit ji. Ve všech ostatních případech potřebujete tmel nebo akrylát, který by leskl přes trhlinu. Lehce rozšiřuje a prohlubuje škody. Odstraňte prach měkkým štětcem. Povrch namočte a doplňte kompozici k opravě. Přebytečný materiál se odstraňuje špachtlí. Přilepte pásek ze skelných vláken přes kloub nebo po úplném zaschnutí povrchu pískujte pískem. Naneste nátěr základního nátěru. Teprve potom může být zeď namalována nebo vlepena tapetami.