konstrukce

Monolitický polykarbonát: fotografie, vlastnosti, rozměry a aplikace

Anonim

Monolitický polykarbonát umožňuje vyřešit jakýkoliv problém při návrhu obložení a zasklení stavebních objektů. Ze všech polymerů, které vyrábí průmysl, je to nejspolehlivější materiál, který kombinuje lehkost a pevnost. Obrovský počet pozitivních vlastností polykarbonátu, díky všestrannému použití.

Monolitický polykarbonát. Charakteristiky

  • Lehkost Nízká hmotnost monolitického polykarbonátu značně usnadňuje instalaci konstrukcí ve srovnání s obyčejným sklem.
  • Odolnost proti nárazům tohoto materiálu je jednoduše jedinečná - je 250 krát vyšší než u skla. Polykarbonát není poškozen ani při nejsilnějších úderech, což umožňuje použití jako reklamní nebo stavební struktura na místech, kde existuje možnost vandalismu.
  • Požární odolnost Monolitický polykarbonát patří do kategorie materiálů zpomalujících hoření. Při vystavení otevřenému ohni se nezapaluje, teprve se roztaví.
  • Propustnost světla - 90%. Pokud jde o průhlednost, polykarbonát se neliší od standardního skla. Spolu s vysokou pevností umožňuje použití materiálu pro ochranné zasklení.
  • Tepelná odolnost. Teplotní rozsah, který monolitický polykarbonátový plech dokáže odolat, se pohybuje od 40 do 120 stupňů Celsia. Proto se nebojí teplotních změn a je vhodný ve všech klimatických podmínkách.
  • Polykarbonát není náchylný k ničení chemikálií a sloučenin.
  • Díky svým vynikajícím zvukovým izolačním vlastnostem je tento materiál nezbytný pro vytváření struktur snižujících hluk.
  • Jednoduchost a bezpečnost instalace. Polykarbonát se snadno zpracovává: může být vyvrtán, řezán. Lehký plast, pružnost značně usnadňuje montážní práce.

Návrhové prvky

Polykarbonát je velmi tvárný materiál pro jakékoliv tváření jak studené, tak tepelné. Může být podroben vakuové metalizaci, umožňuje aplikovat obrazy pomocí různých způsobů: sítotisk, gravírování, sítotisk nebo malba. Všechny konstrukce vytvořené s použitím monolitického polykarbonátu mají velmi dlouhou životnost.

Oblasti aplikace

Téměř ve všech sférách lidské činnosti se používá monolitický polykarbonát, jehož vlastnosti spolu činí univerzální materiál. Používá se pro zasklení budov, které zajišťují přirozené osvětlení místnosti a šetří energii. Vzhledem k vysoké průhlednosti tohoto materiálu - jen bohoslužba pro ty, kteří budují skleník nebo zimní zahradu.

Odolnost vůči vlivům a silám prostředí činí monolitický polykarbonát oblíbeným materiálem pro budování zastřešení a obloukových konstrukcí, pro ochranu proti vandalům v obchodech, muzeích. Zvukotěsné vlastnosti umožňují vytvářet obrazovky snižování šumu mimo něj po dálnicích.

Polykarbonát se používá k vytváření telefonních kabin, billboardů, dopravních značek a zastávek, bezpečnostních plotů na sportovních hřištích a ve výrobních dílnách. V automobilovém průmyslu se používá při výrobě protipožárních čelních skel a difuzorů pro automobilové světlomety.

Rozměry monolitického polykarbonátového standardu - 3, 05 x 2, 05 m. Tloušťka plechu - od 2 do 6 mm. Proto je úkolem vybraný materiál určité tloušťky. Pro výrobu skleníků se doporučuje používat plechy o velikosti nejvýše 4 mm a pro vstupní konstrukce a stropy je nutné použít silnější polykarbonát.

Při konstrukci stropů a markýz může být jakýkoli designový nápad ztělesněn díky materiálu jako je monolitický polykarbonát. Fotografie všech druhů možností pro takové prvky vstupního návrhu představují obrovské množství.

Paleta barev

Spolu s průhlednými vrstvami polykarbonátu nabízí moderní trh obrovský výběr barev: modrá, oranžová, zelená, červená atd. Každá barva má svou vlastnost, kterou je třeba vzít v úvahu při výběru materiálu podle jeho účelu. Například tyrkysová barva štítu nad vstupem do obchodu přiláká pozornost kupujících. Bronzový polykarbonát je preferován jako ochranná síta na čerpací stanici, protože nečistota a prach na něm nejsou tak nápadné. Mělo by být zapamatováno, že čím bohatší je barva materiálu, tím nižší je propustnost světla.

Další zpracování listů

Monolitický polykarbonát se dá snadno zpracovat: může být řezán, vrtán, lepen. Desky jsou řezány běžnou pilou na dřevo nebo na stroji pomocí hydromechanického řezání. Aby se zabránilo vibracím a napětí, list by měl být připevněn bližší k řeznému nástroji, co nejvíce se přitlačuje ke stolu. Při řezání desek na rozměry je třeba zvážit tepelnou roztažnost a ponechat prostor pro tepelný pohyb. Při řezání zrcadlových desek je nutno položit materiál na vrstvenou stranu, aby nedošlo k delaminaci reflexní vrstvy. Otvory v polykarbonátu se dělají pomocí šroubové vrtačky. Během procesu vrtání je důležité, aby se deska připevnila k základně těsně.

Čištění a leštění

Odolnost polykarbonátu vůči různým chemikáliím usnadňuje péči. Chcete-li tento materiál vyčistit, stačí mít látku ze 100% bavlny a jemný čisticí prostředek s vodou. Mohou být použity speciální čističe ve velkém sortimentu. Výhodou těchto nástrojů je jejich schopnost vytvářet film na povrchu polykarbonátu, který bude chránit před prachem a statickou elektřinou. Stačí stačit provést tento postup jednou za 2 týdny.

Nedoporučuje se používat čisticí prostředky, protože amoniak v jejich složení může zničit monolitický polykarbonát. Fotografie a popisy výrobků určených k čištění tohoto materiálu vám pomohou udělat správnou volbu.

Upevňovací metody pro monolitický polykarbonát

Vytvoření různých polykarbonátových výrobků, ať už je to ochranná přepážka nebo vitrína, vyžaduje fixaci plechů pomocí speciálních konstrukcí, které se také používají pro obyčejné sklo. Existují dva způsoby instalace - mokré a suché.

Vlhká metoda zahrnuje použití polymerního tmelu, který je před instalací listu aplikován na jeho okraj a kolem obvodu rámu. Pro dokonalejší utěsnění se používají speciální těsnění a směs se ošetřuje těsnící hmotou.

Čistič je suchá metoda - pomocí mechanických prostředků. Upevňovací plechy vyráběné za použití závitových spojů, šroubů v kombinaci s těsněními a těsněními. Otvory v listu, které jsou určeny pro připojení k rámu, je třeba před instalací vyvrtat. Montážní rozteč je přibližně 500 mm. Otvor by měl být umístěn ve vzdálenosti nejméně 20 mm od okraje plachty a mít průměr 2-3 mm větší než spojovací prvek.

Mezi polykarbonáty na trhu stavebních materiálů, vedoucí postavení a kvalita a cena je monolitická. Mobilní polykarbonát stojí mnohem cenověji, ale má mírně odlišné vlastnosti.