opravy

Barva pro interiérové ​​dveře: recenze, tipy na výběr

Anonim

Malování dveří šetří peníze. Ale ne každý ví, jak vybrat správnou barvu. V obchodech s budovami byly představeny spousty nástrojů, které se liší ve vlastnostech. Jak vybrat barvu pro interiérové ​​dveře, popsané v článku.

Možnosti výběru

Je třeba zvolit správný materiál, protože vzhled výrobku závisí na kvalitě barvení. Je-li kompozice špatná kvalita, je nepravděpodobné, že dosáhne dobrého výsledku. Obvykle s použitím problematických produktů dochází k barvení nerovnoměrně nebo skvrny.

Chcete-li zvolit správnou barvu pro vnitřní dveře, musíte vzít v úvahu několik nuancí:

 • materiál dveří;
 • funkční účel místnosti;
 • návrh zbývajících částí interiéru.

K přírodnímu dřevu měl nový vzhled, používaly různé laky nebo impregnace. Tyto sloučeniny si zachovávají přirozenou strukturu povrchu, aktualizují vzhled plátna. Pokud jsou instalovány výrobky z MDF nebo dřevotřískových desek, pak se pro změnu vzhledu povrchu používají různé typy nátěrů.

Kvalitní výrobky necítí. Existuje mnoho barev pro interiérové ​​dveře bez zápachu na trhu. Jsou vhodné pro použití v různých místnostech. Doporučuje se zvolit barvu pro vnitřní dveře na vodní bázi: tato kompozice bude přírodní a méně škodlivá. Velmi důležitá je doba sušení kompozice. Nyní je pro interiérové ​​dveře hodně rychle vysušených barev.

Vodní emulze

I když se tento nástroj obvykle používá k malování stěn a stropů, je také vybrán pro lakování dveří, které pak mohou být ošetřeny průhledným lakem. Vzhledem k tomu, že smalt je vyráběn na vodní bázi, necítí se, rychle usuší a má dostupnou cenu.

Tato barva má následující výhody:

 1. Rychle se usuší. Trvá jen několik hodin.
 2. Složení je bezpečné pro přírodu a lidské zdraví. Při natírání není nutné okamžitě opustit areál.
 3. Neexistuje ostrý podivný zápach, který obvykle trvá 2-3 týdny po dokončení.
 4. Kompozici lze dát téměř jakoukoli barvu, pokud používáte speciální pigmenty. Bezbarvý tón se obvykle prodává v obchodech s hardwarem a pro něj je nabízen katalog s pigmenty. Spotřebitel si může vybrat svou oblíbenou možnost.
 5. Barva se snadno aplikuje a nářadí se velmi snadno vyčistí.

Ale můžete namalovat při teplotě +5 stupňů. Jedná se o jediný mínus vodní barvu.

Alkyd

Jak malovat interiérové ​​dveře tak, aby měli elegantní vzhled? Na tento účel se používají alkydové barvy. Jsou odolné vůči vodě a teplu. Kompozice si dlouhou dobu uchovávají svůj stín a nezmizí. Existuje mnoho barev a výrobní náklady jsou poměrně cenově dostupné.

Náprava má však své nevýhody. Alkydový email nelze vybrat pro dřevěné výrobky. To je způsobeno tím, že barva pevně ucpává póry stromu, protože materiál neudívá, což vede k vzniku trhlin. Jiný alkydový prostředek má nepříjemný zápach a vůně se po dlouhou dobu neoriguje. Je třeba vyvěsit pokoj asi za den.

Akryl

Ona také nazvala smalt. Akrylová barva pro interiérové ​​dveře má mnoho barev. Mějte na paměti, že namalované výrobky budou matné. Na lakovaný povrch je třeba aplikovat lak, jinak nebude trvanlivý a rychle ztratí nový vzhled.

Tato barva je poměrně drahá, kromě toho, co potřebujete koupit a lakovat. Smalt však prakticky necítí, rychle uschne, což umožňuje použití v různých místnostech, včetně dětských pokojů. Doporučuje se použít pro dveře z MDF.

Akrylový lak

Toto není malba v doslovném smyslu slova, ale slouží k ochraně struktur z přírodního dřeva. Například dveře z borovice s touto kompozicí budou vypadat atraktivně. Barva laku je průhledná, což umožňuje zachovat barvu a strukturu povrchu. Po zpracování budou mít dveře nový vzhled.

Prach padne na takový povrch horší. Lucky přicházejí v různých odstínech. Pokud je obratně používáte, získáte vynikající výsledek. Barva látky se může měnit od světlého do tmavého odstínu.

Tepelná smalt

Místo akrylové barvy pro vnitřní dveře si můžete vybrat termální smaltu. Je to skvělá náhrada, která není tak dobrá jako vlastnosti. Thermoenamel je dlouhodobě bezbarvý a nemá trvalý zápach.

Nitro barva

To je dobrý dřevěný nátěr pro interiérové ​​dveře. Struktura umožní dlouhou dobu držet látku. Poskytuje dlouhotrvající a stálou barvu. Vlastností nástroje je, že je odolný proti teplu, nebojí se vysoké vlhkosti.

Mezi nevýhody patří přítomnost toxických látek, což je důvod, proč je při zpracování nutné použít respirátor. Další nástroj má nepříjemný zápach, který je nebezpečný pro alergie a děti.

Polyuretan

Malování dřevěných dveří lze provést pomocí této kompozice. Má dobrou přilnavost k dřevu. Pokud správně připravíte dřevěný povrch, nebude to puchýřovité. Po vysušení je vrstva bezpečná pro lidi. Produkt bude mít dlouhou dobu jasnou barvu. Výhodou polyuretanové barvy je elasticita. S malou deformací dřeva na barvu se neobjevují praskliny.

Mastná

Ne tak dávno byly tyto nástroje oblíbené při malování dřevěných ploch, ale našly si náhradu. To je způsobeno následujícími nedostatky ve složení:

 • rychlá ztráta atraktivního vzhledu;
 • vylučování toxinů;
 • dlouhý čas vytvrzování.

Olejová barva je v poptávce díky nízké ceně a vynikající kompatibilitě s jehličnatým dřevem. To je způsobeno blízkostí fondů ke složení pryskyřice, která se nachází v kmenech stromů.

Jak malovat interiérové ​​dveře, každý rozhodne pro sebe. Je však důležité mít na paměti, že pro konstrukce instalované v koupelně musí mít nástroj zvláštní vlastnosti. V tomto pokoji matné smalty neodpovídají, neudržují vlhkost a jsou obtížně čistitelné. Je důležité zvážit označení, což znamená, že barvu lze použít v místnostech s vysokou vlhkostí.

Nejlepší výrobci

Jaká malba malovat interiérové ​​dveře? Nyní prodává spoustu barviv. Mnoho výrobců se zabývá výrobou různých smaltu - barvami pro kovové a dřevěné konstrukce. Nejlepší značky jsou:

 1. Dulux Společnost je považována za významného výrobce barev, chemikálií. Tato barva může barvit interiérové ​​dveře MDF, PVC, stejně jako kovové nebo dřevěné konstrukce. Fondy jsou vydávány ve 26 zemích světa a společnost se nachází v Holandsku, v Amsterdamu. Podle recenzí jsou výrobky této kvality značky.
 2. Tikkurila. Společnost působí již více než 150 let a je považována za vůdce v mnoha zemích, včetně Finska, Švédska, Ruska a Polska. Výrobní technologie se zlepšují, rostoucí počet rostlin. Barva může aktualizovat dveře borovice nebo jiného dřeva. Použijte jej pro jiné materiály.
 3. "Tex". Společnost působí na ruském trhu více než 20 let. Během této doby se výrobky zamilovaly do mnoha lidí. Podle recenzí spotřebitelů mají výrobky vynikající hodnotu za peníze. Navíc je různorodá. Tam jsou barvy pro vnitřní dveře MDF, stejně jako dřevěné.

Chcete-li aktualizovat návrhy, aby nedošlo k příliš velkému zbytečnému ztrátě, je použita barvicí kompozice. Článek uvádí populární typy fondů. A který z nich je lepší vybrat závisí na osobních preferencích.

Barva

Barevnost vám dává plátno jakýkoli odstín. Chcete-li to provést, vyberte barvu barvy podle interiéru. Doporučuje se zvážit následující pravidla:

 1. Tmavé odstíny (od čokolády po černé) lze vybrat pro anglické, klasické styly.
 2. Světlé dveře (od bílé do světle hnědé) jsou vhodnější pro dětský pokoj, protože příjemnou atmosféru.
 3. Zelená, červená, fialová a další barvy budou skvělou volbou pro pop art, moderní, hi-tech styl.
 4. Vícebarevné dveře jsou vhodné pro dětský pokoj nebo apartmány, které jsou vyzdobeny v jediném jasném stylu.

Dveřní listy jsou v kontrastu s interiérem. Toto řešení je originální, ale potřebujete dokonalou kombinaci dalších detailů. Například pokud jsou v nastavení modré, bílé tóny, žluté dveře vypadají jako originální. Současně je nutné zvolit ne příliš nasycený odstín, který je nezbytný pro harmonii kombinací.

Barva dveří by měla odpovídat odstínu krabice. Pokud je plátno vícebarevné, pak je rámeček malován jedním tónem, který je na dveřích. Je žádoucí, aby se barva plátna opakovala v nastavení místnosti. Pak bude situace harmonická.

Příprava

Chcete-li obnovit vzhled starých dveří nebo dát estetice novému povrchu, provede se barvení. Tento postup se provádí pro výrobky vyrobené z přírodního dřeva, dřevotřískové desky, MDF. Před lakováním dřevěných dveří je nutná příprava. Technologie procesu závisí na stavu struktury.

Příprava se provádí podle následujících pravidel:

 1. Lakovaný výrobek je odstraněn z povlaku. K tomu použijte úzkou stěrku, stavební sušičku, jemně broušený brusný papír. Přiložená vysoušeč vlasů musí být umístěna ve vzdálenosti 20-30 cm od povrchu, malá barva musí být zahřátá na několik vteřin, dokud se nenaplní a vrstva se pak odstraní špachtlí. Celé dveře jsou tedy zpracovány. Zbytky jsou odstraněny hadříkem nebo brusičem. Pokud je výrobek ošetřen lakem, musí být odstraněn zvláštním praní nebo leštění. Během ohřevu se barva vyfouká a je snadnější jej odstranit.
 2. Pokud jsou dveře nové, pak jsou ošetřeny antiseptickými látkami. To bude sloužit jako ochrana proti vlhkosti, plísním, plísním, vysoce kvalitní přilnavosti nátěru k dřevu nebo dřevotřískové desce. Pro aplikaci použijte štětec, který rovnoměrně rozmíchá základní nátěr na povrchu. Nástroj by měl být navržen pro dřevo, je důležité, aby byl kompatibilní s nátěrem. Základní nátěr je průhledný nebo barevný.
 3. Nábytek by měl být odstraněn z plátna, prach po broušení, umístěte jej na rovný povrch. Dveře by neměly být natřeny ručně, v tomto případě jsou pruhy. To zkazí vzhled výrobku. Mezery, malé trhliny by měly být pokryty tmely do barvy plátna. Toto pravidlo platí pro konstrukce vyrobené ze dřeva, dřevotřískové desky, MDF. Před vyfarbením jsou eliminovány prasklinami a prasklinami.

Příprava spočívá v zpracování nejen dveří, ale i pracovního prostoru. Pro lakování potřebujete nástroje - kartáče různých velikostí a stříkací pistoli. Také potřebné kusy čisté pěny, tkaniny, maskovací pásky, papírového nože.

Pravidla barvení

Kvalitu malby ovlivňuje nejen správná příprava, ale také výběr vhodného nátěru a dodržování pravidel pro jeho použití. Proto před zahájením práce byste se měli seznámit s následujícími kroky:

 1. Barvicí směs by měla být připravena podle pokynů výrobce. Některé formulace nepotřebují ředění rozpouštědlem, ale vždy vyžadují důkladné promíchání barvy do jednotného stavu. Poté trochu nalíchejte kompozici v obalu pro barvení. Pokud používáte stříkací pistoli, má speciální nádrž. Toto zařízení je jednoduché, ale vytváří hladký a krásný povlak.
 2. Barva se aplikuje s lehkým pohybem v malém množství. Práce musí být provedeny rovnoměrně, což pomůže získat vrstvu stejné tloušťky na jakékoli části dveří. Když je jedna strana dokončena, počkejte, až bude suchá. Po natírání na jedné straně se produkt otočí.
 3. Když se první vrstva vyschne na každé straně, použije se druhá. Nástroj by měl být použit v malém množství a distribuován rovnoměrně. Dokončený design je ponechán úplně vyschnout a poté namontovat kování a zavěsit závěsy. Aktualizované dveře zvětší původní prostor.

Proto je důležité nejen zvolit vysoce kvalitní barvu, ale také provést přípravu a barvení. Tato technologie je vhodná pro dřevotřískové a dřevěné výrobky. V závislosti na materiálu a druhu barvy mohou existovat určité nuance práce. Pokud vezmeme v úvahu všechny výše uvedené body, výsledek bude vynikající.