zahradnictví

Hrozny Super Extra: popis a péče o odrůdy

Anonim

Výběr odrůdy hroznů pro pěstování na vlastním pozemku se provádí podle několika kritérií, včetně ostrosti, kvality a množství plodiny, snadné péče o révu a mnohem více. Tento článek se zaměřuje na takové odrůdy jako Super Extra hrozny.

Hlavní charakteristiky odrůdy

Hrozny uvedené v tomto článku jsou stolování. Odrůda hroznů Super-Extra byla v Novocherkasku chována na osobním pozemku v důsledku přechodu odrůdy kardinála a Talismanu. Hlavní výhodou této odrůdy je její předčasnost a rychlé zrání vinné révy, což umožňuje, aby rostlina dobře tolerovala krátké a chladné povětrnostní podmínky, aniž by ztratila současný a příští rok výnosy.

Mrazuvzdornost révy je velmi vysoká: odrůda dokonale snáší pokles teploty na -25 stupňů. Hrozny Super Extra (fotka v článku) je považována za jednu z nejvíce odolných odrůd ve vztahu k různým chorobám, jako je plíseň a oidium. Tyto vlastnosti umožňují úspěšně rozrůst tuto odrůdu v ​​zahradních pozemcích ve středním pruhu a dokonce i na Sibiři, za předpokladu, že vinná réva je v chladném období.

Popis plodů hroznů Super Extra

Super-Extra hrozny, které dozrávají pouze za 90-105 dní, vytvářejí poměrně velké klastry o hmotnosti více než 0, 5 kg a za příznivých podmínek dosahují 1, 5 kg. V tomto případě je rozlišujícím znakem banda přítomnost bobulí různých velikostí: od velmi velkého až středního.

Odrůda hroznů Super-Extra se vyznačuje nádhernou sladkokyselou chutí bobulí, které mají hustou pokožku. Během období nalévání jsou bobule bílé a při úplném zrání získají krásný jantarový odstín. Hmotnost jediného bobu je zhruba 8 g. Díky vysoké hustotě pokožky jsou vynikající pro přepravu na dlouhé vzdálenosti.

Amatérští vinaři by měli věnovat pozornost několika tipům týkajícím se výsadby a péče o révu, které jsou uvedeny níže a zvyšují šance na získání velké úrody hroznů Super-Extra.

Schéma výsadby hroznů Super Extra

Za prvé, stojí za to připomenout, že se réva může vyvíjet normálně a přinášet ovoce pouze tehdy, když je sluncem svítí téměř celý den. Proto je lepší vybrat dobře osvětlené místo pro přistání. Super-Extra hrozny, jejichž popis obsahuje informace o silném růstu rostliny, by měly být zasazeny o něco větší vzdálenost od sebe než jiné odrůdy. Uličky by měly mít šířku nejméně 2, 5 m, ideálně 3 m. Sazenice v řadě by měly být umístěny ve vzdálenosti asi 2 m od sebe. Příprava místa, kde budou zasazeny hrozny této odrůdy, by mělo být provedeno nejméně 3 měsíce před výsadbou sazenic. Ve většině případů amatérští zahradníci připravují přistávací jámy o rozměrech 80 x 80 cm a hloubce asi 1 m, v některých případech je možné vykopat výkop.

Povrchová vrstva, která zůstala po vykopání otvorů nebo příkopů, musí být smíchána s humusem a pískem (jestliže to je jíl). Navíc není špatné přidávat asi 1 kbelík z čistého dřevěného popela do směsi půdy a superfosfátového balení (0, 5 kg). Výsledná směs se nalije na dno pristávací jámy nebo příkopu a vrata.

Jak připravit mladé révy

Chcete-li rostliny Super-Extra zasypat co nejdříve po zakoupení semenáčků, kořeny této rostliny se snadno vyschnou. Před vysazením je lepší namočit kořeny sadenice na jeden den v čisté vodě nebo v roztoku stimulátoru tvorby kořenů, který se prodává v každém obchodě pro obyvatele letní činnosti. Po namáčení je nutné spočítat kořeny sadenice hroznů v hlíně, po které je možné je vysadit na trvalém místě. Hloubka výsadby by měla být přijatelná, to znamená, že není třeba vyplňovat mladou rostlinu půdou do kořenového krku. Je lepší zaplnit půdu růstem.

Při výsadbě na jaře musí být hrozny přitaženy k plnému přežití krycího materiálu s nízkou hustotou. V podzimním období potřebují stromci ochranu před mrazem a přípravu dobrého úkrytu na zimu.

Funkce péče o hrozny Super-Extra

Péče o hrozny Super Extra by se měla provádět ihned po výsadbě. Zavlažování by mělo být prováděno nejméně 2krát za měsíc s dostatečným množstvím usazené vody (asi 30 litrů pod jednou rostlinou). Následně je nutná voda, aniž by došlo k přílišnému navlhčení půdy, neboť může dojít k prasknutí ovoce. Po zalévání a přírodních sráženích musí být půda pod hrozny pečlivě a pečlivě uvolněna, dbát na to, aby nedošlo k poškození kořenů, které jsou blízko k povrchu. Během uvolnění se odstraní všechny plevele.

Na jaře před začátkem růstu výhonků je důležité nezapomínat na ošetření révy bordeaux kapalinou, aby se zabránilo vzniku onemocnění. Ve stejném období se zabývají tvorbou rostliny: zavírají vinnou révu na podpěry, odříznou staré, nadměrné a nemocné výhonky. Stojí za to věnovat pozornost zahradníkům, že pro lepší výtěžky stačí ponechat v průměru 5-7 očí na každé vinné révě.

Vzhledem k tomu, že květy hroznů této odrůdy jsou bisexuální, existuje mnoho vaječníků. Aby se zabránilo vyčerpání vinné révy a jejímu rozbití kvůli velké hmotnosti nasyceného ovoce, doporučuje se provést normalizaci květenství, tj. Oškubání nadměrných klastrů během období květu.

Po zasazení tohoto pozoruhodného rozmanitého stolního hroznu ze všech důvodů se každý letní obyvatel začne cítit jako zkušený vinař, který vždycky shromažďuje vynikající sklizně.