udělejte to sami

Jak vyrobit med dekrystalizátor s vlastními rukama?

Anonim

Co si myslíte, když slyšíte slovo "med"? Jistě viskózní zlatá kapalina s neuvěřitelnou vůní. A pokud si musíte vybrat mezi tekutinou nebo cukrem, který z nich si vyberete? Většina kupujících dává přednost vlhkému produktu. V tomto ohledu je pro každou osobu zabývající se včelařstvím pomůcka při řešení problému zbavování se cukru medovým dekrystalizátorem.

Proč krystalizuje med?

Překvapivě, i přes převládající stereotyp, kandovaný med je z hlediska obsahu prospěšných látek naprosto shodný a prakticky se nelíbí od jeho kapalného stavu. A co je nejzajímavější, je, že krystalizace je zcela přirozený proces a všechny jeho formy jsou předmětem.

Krystalizační proces přímo závisí na obsahu cukrových koncentrátů v produktu, konkrétně na dextróze, glukóze a sacharóze. Fruktóza zůstává tekutá.

Takto je hořčice nebo řepkový cukr rychlejší a gaštan nebo akácie jsou mnohem pomalejší.

Co je to dekrystalizace?

Způsob, kterým se stužený med dává počáteční tekutý stav bez ztráty příznivých a chutných vlastností, je dekrystalizace. Dosáhne se rovnoměrným zahřátím požadovaného objemu na teplotu 40 ° C, avšak nejvýše 50 ° C. Tradičně se dříve používala vodní lázeň nebo byly ohřívány láhve nebo plechovky na baterii. Dnes můžete dosáhnout požadovaného výsledku za pomoci zařízení, které se nazývá medový dekrystalizátor.

Jedná se o druh zařízení, které může být buď ponořeno do hmoty, nebo ovlivnit kompozici zvenčí a oteplovat povrch. A také existuje možnost, která používá princip mikrovlnné trouby.

Medový dekrystalizátor se používá nejen k tavení krystalů, ale také k usnadnění balení tvrdých látek.

Všechno, co potřebujete vědět o rozpuštění

Každý včelař musí mít základní znalosti o správném skladování produktu, který zachová jeho hodnotu a umožní prodej sladkého jantaru za rozumnou cenu.

Při teplotách pod 4 ° C se výrobek ztuhne, ale nevykrystalizuje.

Aktivní krystalizace začíná při teplotě 14 ° C. Změna této teploty, jak nahoru, tak dolů, zpomaluje proces poněkud, ale nezastaví to.

Med dosáhne rovnovážného stavu při teplotním rozmezí od 20 0 do 39 0 . Při této teplotě nedochází k žádné nové krystalizaci, ale již existující pevné krystaly se vůbec nemění. Při pokojové teplotě je často vidět obsah nádrží s bílým víčkem pevných látek.

Je přísně zakázáno ho ohřát na teplotu vyšší než 80 ° C, protože kromě rozkládání všech užitečných látek vzniká při roztavování medu nebezpečný karcinogen.

Decrystalizátor pro rozpuštění medu lze opakovaně použít. Po tomto postupu si výrobek zachovává tekutý stav po dobu asi šesti měsíců.

Možnosti decrystallizátoru

Hlavním důvodem při rozpuštění je vyhnout se poškození výrobku. Stačí, když se trochu přehříváme a může se nalévat obsah celé nádoby. Honey decrystallizer se používá pro správné tavení. Kromě jednotného vytápění je také vybavena časovačem pro automatické vypínání.

Hlavní typy zařízení:

  1. Ponorné. Nástroj je spuštěn přímo do medové hmoty a postupně klesá, jak se taví. Může být provedena ve formě kužele (spirála je zkroucená v kruhu ve formě trychtýře) nebo spirála (topný prvek je dostatečně velký v oblasti a snížen kvůli jeho hmotnosti).
  2. Venkovní Skládá se z několika ohebných desek, které jsou vybaveny topnými tělesy. Při výrobě nejběžněji používaných syntetických materiálů. Řada modelů může být vybavena funkcí zahřívání pomocí infračerveného záření.

Jako další funkce na drahých modelech je také nainstalováno automatické uchování tepla a dobrá izolace z prostředí.

Rozměry zařízení jsou velmi odlišné, v rozmezí od velikosti baňky, končit objemem nádoby 200 litrů.

Jedná se o nejprodávanější krystalizátor medu. Přezkoumá zprávu o použití o jednoduchosti a všestrannosti zařízení. Navíc je to většina možností rozpočtu.

3. Pouzdro nebo kazeta. Tento produkt vypadá jako kovová krabice s topnými prvky na stěnách. Jeho použití je velmi účinné, zajišťuje rovnoměrné vytápění obsahu, eliminuje kontakt s vnějším prostředím. Z mínusů stojí za zmínku, že není možné ohřát velké množství najednou.

4. Tepelná komora. Jedná se o zařízení, které může být umístěno najednou několik kontejnerů, které jsou pokryty velkým termofiltrem. Vhodné pro velké farmy nebo pro hromadnou výrobu. Rozlišuje poměrně vysokou cenu.

Jak udělat dekrystalizátor med dělat sami

Všechny výše uvedené typy zařízení pravidelně plní funkci tavení tuhého medu, ale mají jednu společnou nevýhodu - pro nákup musíte platit poměrně vysokou cenu, ačkoli provádí základní kroky.

V případě, že nechcete strávit těžko vydělané peníze na drahém stroji, je docela možné použít jednu z níže uvedených možností a vybudovat dekrystalizátor pro váš medový rám.

1. Vyhřívaná podlaha

Jednoduchým nápadem je použít část infračervené podlahy s tepelným řízením jako topný prvek.

Konstrukce se provádí následovně: podlaha je pokryta kusem tepelně izolačního materiálu, jako je izospan nebo Ondutis. Kontejner s látkou, která je zabalena infračervenou podlahou, je instalována nahoře, výstupní teplotní čidlo (obvykle je součástí dodávky) a jsou nastaveny potřebné parametry. Nad krytem další vrstvu izolace. Je tedy možné vytvořit dekrystalizátor pro rozpuštění medu v kbelíku.

2. Box

Základem je dobře uzavřená krabice nebo stará lednička. Krabice je vhodnější používat, protože má hustší a rovnoměrnější stěny. Podél obvodu topného tělesa je položen, který je zobrazen na jakémkoli termostatu. Například existují regulátory pro prodej inkubátorů ptáků. Tato volba vyžaduje komplexnější provedení než předchozí, ale na úkor těsně uzavřených a pěnových stěn je dosaženo maximálního odpojení od teploty mimo komoru.

3. Pokoj

Pokud je výroba medu velká, pak by nejjednodušším způsobem bylo připravit celý prostor pro dekrystalizátor. Mělo by být s nízkým stropem, bez větracích otvorů. Stěny jsou pokryté pěnou nebo jinou izolací. Konvenční elektrické ohřívače se používají jako zdroj tepla a ventilátory jsou zapnuty, aby rovnoměrně rozložily teplotu. Kontrola teploty v takové struktuře se nejčastěji provádí ručně, protože není možné dálkově odpojit ohřívače.

To jsou základní informace o dekrystalizátorech, jak je používat a jak je vyrobit doma. V takovém případě by měl být typ zařízení vždy vybrán na základě typu výrobku, objemů výroby a dostupnosti prostor pro jeho instalaci.