nástrojů a zařízení

Úroveň stavby: výběr, kontrola a oprava

Anonim

Při nákupu úrovně budovy obvykle očekávají dokonalou přesnost tohoto měřicího přístroje. Zdá se, že v tomto produktu není nic složitého: jen zkumavka s kapalinou v hliníkovém rámu. Ale ve skutečnosti se všechno ukázalo být ne tak jednoduché: velký rozsah těchto produktů, stejně jako rozdíl v cenách, jsou často zmatení. Existují značkové a drahé produkty, existuje levný "Čína", je tu také něco průměrného.

Profesionálové, pro něž je výstavba hlavním způsobem, jak vydělat peníze, většinou neznehodnocují na dobré úrovni: koneckonců, chyby mohou stát příliš mnoho. Často je však tento produkt vyžadován pro jednorázovou práci a nechcete zaplatit za značku, a zde kupující může očekávat několik nepříjemných překvapení. Dále byste měli věnovat pozornost při výběru produktů, jako je úroveň nebo pravidlo s indikátory úrovně.

1. Správnost pracovních rovin. Platí to zejména pro výrobky delší než jeden metr. Je také užitečné při nákupu v obchodě, aby produkt byl připojen s měřicí stranou k známému plochému povrchu a ujistil se, že je to skutečně rovina v úrovni, nikoli vrtule. Při absenci takových hladkých ploch můžete jednoduše "vystřelit oko" od konce úrovně. Zakřivení v neštandardních výrobcích je zpravidla viditelné i na oko: člověk se jen musí dívat pozorně.

2. Správnou instalaci hladinových indikátorů. Tam jsou dva nebo tři v úrovni nebo pravidlo těchto očí, a oni jsou často fixní pevně, bez možnosti úpravy. Každý z nich by měl být zkontrolován připojením výrobku k známé ploché vodorovné a svislé rovině. Bublina v obou případech by měla být umístěna přesně ve středu ukazatele. Pokud nejsou k dispozici žádné referenční roviny, je možné dosáhnout průměrné polohy indikátoru s obložením na jedné straně. Pak přepněte úroveň na druhou stranu - bublina by měla být uprostřed.

3. Nadměrná lehkost výrobku naznačuje, že stěny skříně jsou příliš tenké. To znamená, že při pádu nebo malé abnormální zatížení může nástroj ohýbat a ztratit jeho přesnost.

Dále, co lze udělat, pokud je manželství zaznamenáno příliš pozdě, a již není možné vyměňovat produkt špatné kvality. Pokud je problém indikátor špatný, pak byste měli věnovat pozornost možnosti jeho přizpůsobení. Někdy výrobce dodává nastavovací šroub pro jedno nebo několik očí. Nejčastěji je šroubová hlava skrytá nebo nenápadná. Stojí za to otevřít všechny zástrčky zařízení.

Je to horší, když jsou všechny oči pevně přilepené, ale i zde je možné lehké přizpůsobení. Většina případů těchto výrobků je vyrobena z hliníkových slitin, a to je poněkud měkký kov, a to může být použito. Uvedením úrovně na vědomě plochý a pevný povrch určujeme, odkud se má oko utopit, aby se bublina v kuželu stala uprostřed. Dále, jemně kladivo a nadstavlennoy kovové tyče pohněte malé vybrání poblíž vložení trubky. Těleso úrovně se deformuje a táhne ukazatel: provede se skutečné nastavení.

Dočasně můžete použít primitivnější způsob: přilepte několik vrstev maskovací pásky na jedné straně pracovní roviny. Je nutné lepidlo s ohledem na skutečnost, že měřicí rovina musí zůstat jen rovinou. To znamená, že více vrstev je nalepeno blíže ke konci než do středu. Vrstvy lepicí pásky jsou lepeny zvláštními kroky.

Tato metoda oprav bude částečně korigovat úroveň a může být použita pro vyrovnání nosníků nebo podlahového zpoždění. Nástroj s takovým štítkem však hodně ztratil, protože ho nelze použít na mokré povrchy, když naléváme potěry a vyrovnávací omítku. To znamená, že správná a spolehlivá metoda je stále v narovnávání polohy indikátoru.

Je mnohem obtížnější upravit zakřivení těla. Zde existuje určitá pravděpodobnost úspěšné opravy, ale je těžké ji popsat: manželství je příliš individuální a způsoby nápravy.