udělejte to sami

Vytvoření krabice pro subwoofer se svými vlastními rukama

Anonim

Je tu auto, ale hudba nevyhovuje. Co dělat? Nejdříve potřebujete vysoce kvalitní hudební centrum, a také výkonný zesilovač s odpovídajícími reproduktory, tzv. Subwoofer. V krabici může být jeden, dva a tři.

Jakou krabici pro subwoofer můžeme udělat s vlastními rukama? Z nějakého důvodu mnoho z nich není spokojeno s subwoofery obchodu. Nebo zvuk nevyhovuje nebo je drahý. Jedním slovem to uděláme sami.

Je třeba přijít s tvarem dílku, rozměrů, designu a pak to všechno oživit. Myslím, že nestojí za to mluvit o potřebě získat vysoce kvalitní nízkofrekvenční dynamické nebo dynamické hlavy. To je pochopitelné, není žádný subwoofer bez reproduktorů.

Nejoptimálnější a všestrannější tělo je považováno za zkrácenou pyramidu. Je pozoruhodné, že jeho zadní stěna je vyrobena se sklonem 23 stupňů. To není způsobeno vlastnostmi zvukového zařízení a konstrukčních prvků automobilu. Mnoho lidí si myslí, jak vytvořit box pro subwoofer tak, aby zabralo co nejmenší prostor v kufru. Tento úkos ve stupních 23 stupňů je řešením této otázky. Jen zadní sedadla v autě jsou umístěna v takovém úhlu.

Uzavřená krabička je nejvhodnější pro tento typ akustického designu, ale jsou zde mnohem složitější možnosti výroby subwooferu. Například pásmový a fázový měnič. Obtíž spočívá ve skutečnosti, že ne každý amatér může vypočítat a konfigurovat takové vybavení. Budete potřebovat odborníka. No, pokud máte přítele, a pokud ne, budete muset zaplatit, ale chceme z hospodářských důvodů vyrobit box pro subwoofer s vlastními rukama. Můžete použít otevřený subwoofer. V sedaních je kufr dokonalým uzavřeným prostorem, který může sloužit jako přirozená krabice.

Zkušenosti naznačují, že v průběhu času, a lepší automusic. Takže například odborníci provedli výpočty, z nichž vyplývá, že pro reproduktor DS250 potřebujete krabici uzavřeného typu o objemu asi 30 litrů.

Po výpočtech začneme přemýšlet o tom, jak vytvořit box pro subwoofer, který dokonale zapadá do konstrukce stroje. Nejdříve nakreslíme kresbu a podíváme se na to, co budeme mít představu o tom, co se nám podaří. Pro přední stěnu je vhodná dřevotříska o tloušťce 23 mm a u bočních stěn je lepší použít dřevotřísku o tloušťce 20 mm. Pro zadní stěnu můžete také použít DSP - 20 mm. Po přípravě polotovarů se začneme shromažďovat. Lepidlo bude lepidlo. Povlaky přilepíme a utáhneme samořeznými šrouby. Je lepší udělat krok o 5 cm. Poté, co je krabice sestavena, položte ji lícem dolů a zajistěte ji. Okruh označte požadovaný otvor a potom elektrická přihrádka vyřízněte kružnici odpovídající průměru reproduktoru. Nezapomeňte dělat otvory pro dráty.

Chcete-li box pro subwoofer se svými vlastními rukama lépe, musíte vzít v úvahu některé nuance. Například kvůli vysokému tlaku vytvořenému v krabici se akustika začíná tlumit. Chcete-li zabránit tomuto efektu, musíte nainstalovat obrazovku. Jedná se o malou krabici, nalepenou lepidlem a šrouby na jedné z bočních stěn.

Po práci na produkci subwooferu začneme ji vylepšovat. Externí stav subwooferu také hraje roli, i když ne hlavní, ale stále. K pokrytí případu můžete použít koberec. Bude potřebovat metr a půl. Jako lepidlo lze aplikovat nitrolak. Potom v koberci z přední strany vystřihněte otvor pro reproduktor.

Následuje instalace a upevnění reproduktoru a následné připojení k hudebnímu centru a palubní síti. Tak jsme se naučili, jak vytvořit box pro subwoofer do-it-yourself s nízkými náklady.